петак, 30. јануар 2015.

Eliksiri dugovecnosti
Eliksir od limuna i belog luka

Očistite i dobro usitnite 200 grama najboljeg, potpuno zdravog belog luka i toj smesi dodajte sok od 10-12 limunova. Sve uspite u staklenu teglu sa širim otvorom i povežite gazom. Ostavite da stoji 24 dana, a posle toga možete da počnete s kurom. Uzima se jedanput dnevno, ovog puta pre spavanja, po jedna čajna kašičica u pola čaše vode. Rezultat se primećuje već posle 10-15 dana: čovek se bolje oseća, nije stalno umoran i pospan, postaje čiliji i brži u mislima i na delu. U vreme ove kure prisilite sebe da pijete bar dva litra vode na dan, da biste što pre eliminisali otrove iz tela. Poželjna je i dijeta bez mesa, sa što više povrća i žitarica, odlična hrana u ovo vreme je i pirinač, kuvan kao kaša na vodi.

U slučaju da imate probleme s bubrezima ili želucem, nemojte koristiti ovaj eliksir.

Proklijale žitarice

Izvanredno sredstvo za opšte podmlađivanje organizma, ali i za jačanje slabunjave dece, jesu klice žitarica - pšenice, ovsa, raži i slično. Oprana zrna se namoče u vodi preko noći, razastru po plitkoj posudi s malo vode i za otprilike 24 sata postaju spremna za upotrebu. Mali, beli vršak dužine jedan mm koji je probio zrno znak je da je čudesna hemija u zrnu stvorila super eliksir za vas. Uvek spremajte nove količine za samo jedan dan, a dovoljno je oko 50 grama zrnevlja dnevno.

Ova kura nema kontraindikacija, mogu je upražnjavati svi - od najstarijih do najmlađih. Predupređuje prerano starenje, doprinosi bodrosti i ubrzava zarastanje rana. Proklijalo zrnevlje može se jesti uz obroke, uvek sveže, celo ili usitnjeno u mikseru, za stare i decu.

Dobro je kombinovati ga i s orasima, slatkim sirom, medom i slično, u zavisnosti od ukusa.

Čaj za dugovečnost

Ovaj čaj od lekovitog bilja pomoći će vam da se oslobodite suvišnih kilograma, da izbacite toksine iz organizma, da uravnotežite metabolizam. On doprinosi rastvaranju masnoća, predupređuje razvijanje skleroze, čini krvne sudove elastičnijim i od njega prestaje dosadno zujanje u ušima i vrtoglavica. On, takođe, pomaže regulaciju krvnog pritiska i čuva od infarkta.

Spravlja se na sledeći način: usitnite u mlinu za kafu 100 grama cvetova kamilice, 100 grama trave kantariona, 100 grama cveta smilja, 100 grama brezovih pupoljaka i dobijenu mešavinu čuvajte u tegli od tamnog stakla s dobrim zatvaračem. Prelijte jednu jelovnu kašiku ove biljne mešavine s pola litra kipuće vode. Pustite da odstoji 20 minuta, a zatim procedite. Pije se po jedna čaša toplog čaja izjutra na gladno srce, u podne 20 minuta pre jela i uveče pre spavanja. Posle večernje doze, ne treba više jesti ni piti.

Kura se sprovodi jednom u pet godina.

Eliksir od cvekle, rotkve i Šargarepe

U veću teglu uspite sok od cvekle, sok od šargarepe i sok od crne rotkve (po jednu čašu sirovog soka od svake vrste) i dodajte ovoj mešavini jednu čašu meda i čašu votke. Teglu držite na hladnom i tamnom mestu dve nedelje, a onda počnite da uzimate eliksir.

Doza je po jedna četvrtina čaše tri puta na dan.

Eliksir je moćno sredstvo za obnavljanje krvi, za izbacivanje otrova iz organizma i njegovo jačanje i podmlađivanje.

Med

Jedan od eliksira koji se potpuno oformljen i spreman za upotrebu može naći u prirodi i koji je poznat na čitavoj planeti je med. U drevna vremena iskazivala mu se neobična počast - smatran je hranom mudraca i proroka, služen je u obredima inicijacije zajedno sa skorupom ( pavlakom), i sve to sa dobrim razlogom. NJegova žitkost, njegova boja zlata, slast koja je neuporediva, a pre svega njegova lekovitost i hranljivost načinile su ga neuporedivim i jedinstvenim.

U egipatskim piramidama nađene su posude sa medom, koji je bio namenjen faraonu u njegovom sledećem životu, med je bio Pitagorina omiljena hrana koja mu je pomagala da dolazi do svojih filosofsko-matematičkih otkrića, a čitav bliski i srednji istok vrvi od poezije u kojoj je med uobičajena metafora za sve sladosti ovoga sveta.

U smislu podmlađivanja, med jedva da ima premca među mnogobrojnim eliksirima koje nudi štedra priroda. Redovnom upotrebom meda odlaze se starenje i vraća se elan čiji nedostatak je jedan od prvih znakova starenja ili zagađenosti organizma.

Nebrojena istraživanja i studije koje su sprovedene u svetu dokazale su vrednost meda koju je čovečanstvo instinktivno slutilo na samim svojim počecima.

Zato mu se slobodno prepustite (osim ako postoji alergija na med i druge pčelinje proizvode ili opasnost od dijabetesa, kada morate obavezno konsultovati lekara) i kao eliksiru koga ćete uzimati samostalno i kao dragocenom dodatku svim biljnim čajevima koje treba zasladiti.

Med deluje antiseptično, čisti krv, jača i daje energiju. Uzimajte ga svako jutro pre doručka, rastvorenog u čaši mlake mineralne vode ili ne previše vrelog čaja. Veoma je važno da znate da je samo onaj med koji nije podvrgavan zagrevanju na preko 45 stepeni C, vredan pažnje kao lek. Med koji je topljen na višoj temperaturi smatra se, doduše, visokokaloričnom hranom, ali ne i lekom. Kada se u njemu unište prirodni bioelektricitet, enzimi i vitamini, ne može se više nazvati eliksirom.

Bilo da je korišćen sam, ili u kombinaciji sa drugim visokovrednim prirodnim proizvodima, najbolje je da se uzima u jutarnjim časovima, na pola sata do sat pre prvog obroka.
VERA HORVAT
Autor: SerbianFighter :
Med za čišćenje krvi
Uz med, obavezno pijte čajeve od lekovitog bilja, što dodatno jača efekat

Od mnogobrojnih „medenih kura" izdvajamo jednu koja je vrlodelotvorna za čišćenje krvi i jačanje iscrpljenog organizma.

Uz med koji ćete uzimati, obavezno pijte čajeve od lekovitog bilja, što dodatno intenzivira efekat. Proleće je pravo vreme za sprovođenje kure, a njeno trajanje je 10 nedelja.

Čaju od bilja dodajte tri puta na dan sledeće količine meda:
1. nedelja 3 puta dnevno po pola kašičice meda
2. nedelja 3 puta dnevno po 1 kašičica meda
3. nedelja 3 puta dnevno po 1,5 kašičica meda
4-7. nedelja 3 puta dnevno po 2 kašičice meda
8. nedelja 3 puta dnevno po 1,5 kašičica meda
9. nedelja 3 puta dnevno po 1 kašičica meda i
10. nedelja 3 puta dnevno po pola kašičice meda.

Pije se na jedan sat pre doručka, ručka i večere.

Polen

Polen je cvetni prah koji pčele sakupljaju i prerađuju, sabijajući ga u granule, grudvice s opnom koja čuva čestice praha. Ovaj proizvod se još naziva i perga ili pčelinji hleb, što najbolje objašnjava njegovu ulogu u životu pčela.

U životu čoveka ova nesvakidašnja supstanca, prepuna najređih aminokiselina koje su neophodne za funkcionisanje organizma, takođe ima važnu ulogu, toliko važnu da s pravom nosi naziv eliksira. U našim krajevima ona zamenjuje žen-sen, koji kineska tradicionalna medicina smatra neprevaziđenim stimulatorom organizma.

Za stare ljude, kao i one koji ne žele da prevremeno ostare, kura s cvetnim prahom je zlata vredna. Rezultati naučnih istraživanja potvrdili su da je hemijski sastav polena vanredno kompatibilan s telom čoveka i da, osim što zadovoljava njegove potrebe za vitaminima i već pomenutim aminokiselinama, pomaže u lečenju malokrvnosti, varikoznog proširenja vena, bolesti bubrega, kolita, stalnog osećanja premora i nesanice.

Posebnu ulogu polen ima u životu starijih muškaraca, koji često osećaju tegobe u vezi s prostatom. Redovno konzumiranje polena preporučuje se i svim zdravim muškarcima koji su prešli 45. godinu.

Polen se uzima samostalno ili s medom, ali uvek oslobođen opne - dakle ili usitnjen u mašini za mlevenje kafe ili potopljen u neku tečnost - čaj, na primer.

U slučaju alergije na polen (pri pojavi polenske kijavice, konjuktivita ili dermatita) treba odmah obustaviti korišćenje ovog eliksira.

Ženama s pojačanom maljavošću na licu takođe se ne preporučuje korišćenje polena.
Uobičajena doza za jedan dan jeste jedna čajna kašičica, osim u slučajevima oboljenja prostate kad se povećava.

Mleč

Još Aristotela su zanimala pitanja zašto život pčela radilica traje svega trideset pet do četrdeset dana, a život matice i svih šest godina, zašto je matica tako krupna i plodna i odakle joj snaga da dnevno snese i do 2.000 jaja!!! Odgovor je pronađen u mleču, kraljevskom želeu, kako ga zovu na mnogim jezicima, pčelinjem mleku, sivkasto-beloj supstanci s kojom se ne može uporediti nijedna druga materija na svetu.

Mleč je pravi dinamit od eliksira i izuzetno je sredstvo u borbi protiv preranog starenja i oslabljenih životnih funkcija organizma. On se obično upotrebljava s medom, ali najnovija istraživanja ruskih naučnika su pokazala da je vrlo efikasan i kad se koristi samostalno, naravno u izuzetno malim količinama. Primera radi, premazivanje sluzokože ždrela tankim filmom od mlečne emulzije uništava bakterije i viruse koji se u njemu nalaze.

Ipak, u svojstvu eliksira, mleč se još uvek uzima najradije s medom i polenom, uz dodatak propolisa. Količina, koju tradicionalna medicina preporučuje, varira, ali uglavnom je to razmera 1:100, dakle 1 gram mleča na 100 grama meda. Za spravljanje ovog eliksira mle treba da bude svež, a med delimično ušećeren, razume se potpuno prirodan.

(Ovde treba napomenuti da samo pravi med kristališe i da time ništa ne gubi od svojih svojstava. On je i praktičniji za upotrebu, naročito kad se daje deci, a i za spravljanje eliksira. Greška je što se med u kristalu topi da bi se vratio u žitko stanje, jer se time, kao što smo već napomenuli, uništava njegova biološka vrednost).

Propolis

Pčelinja smola, gradivni materijal za njihove kosniće, materija pomoću koje pčele održavaju besprekornu čistoću svojih „laboratorija" - to bi mogao biti opis propolisa. Time se ni izdaleka ne iscrpljuju ni njegova svojstva ni vrednosti: on je poslednji proizvod krilatih mudrica i vrednica koji je stekao renome u svetu prirodne medicine.

Poslednji, ali ne i najmanje važan: zovu ga lekom za 21. vek!

Ono što propolis ima da ponudi današnjem čoveku zvuči gotovo nestvarno: on je antiseptik, bakteriostatik, dezinficijent za rane, izvanredno potpomaže epitelizaciju tkiva, veliki je prijatelj žena u svim periodima života. Osim toga, on jača imunitet i pomaže u regulaciji krvnog pritiska i srčanog ritma. U svetu vlada sve veći interes za propolis i on nalazi sve više mesta ne samo u prorodnom lečenju, već i u kozmetičkoj i farmaceutskoj industriji. Sve češći je dodatak kremama, losionima i pastama za zube, a upotrebljava se i samostalno. Za starije osobe je idealan kao čuvar od infekcija, koje u njihovom dobu nisu uvek bezazlene. Ulazi i u sastav eliksira od meda i mleča.

Kad se koristi u obliku alkoholnog ili uljnog rastvora, uzima se 5-20 kapi tri puta na dan. Može se nakapati na kocku šećera ili dodati čaju od lekovitog bilja. Kontraindikacija za uzimanje ovog prirodnog leka je alergija na propolis.
Vera Horvat
Autor: SerbianFighter :
Blagotvorno za celo telo
Što se energičnije budete masirali, to će vaša krv bolje da cirkuliše

U primarne mere koje odlažu starenje i daju nov elan već iznurenom telu spada i masaža. To je drevna tehnika buđenja zaspale energije i stimulacije organizma. Ne treba je se nipošto odreći u borbi protiv preranog starenja, a i kad je starost već tu, samo je treba prilagoditi stanju osobe koja joj se podvrgava.

Ne treba nikada sprovoditi masažu dok traju upalni procesi, kod kožnih oboljenja, proširenih vena i tromboze; u svakom slučaju, konsultujte lekara pre nego što se odlučite za masažu čitavog tela.

Mi ćemo vam predložiti dve izuzetno korisne masaže koje, svaka na svoj način, doprinose poboljšanju opšteg stanja, podmlađivanju i krepljenju organizma, a koje možete da bez teškoća sprovedete i sami.

Masaža desni

Možda niste znali da se po izgledu desni može odrediti u kakvom je stanju organizam neke osobe. S godinama, one postaju sve pljosnatije i bleđe.

Masažom desni podmlađuje se čitav organizam.

Vreme pranja zuba iskoristite i za ovu jednostavnu masažu. Potrebna vam je dobra četkica od prirodne dlake kojom ćete blago masirati predeo oko zuba, ne iritirajući ga. U toku dana jezikom izmasirajte desni 10-15 puta na jednu, i isto toliko puta na drugu stranu.

Masaža stopala

Ova vrsta masaže je posebno efikasna kad se oseća opšta klonulost i stalni zamor koji nije uzrokovan preteranim radom.

Pošto se na tabanima nalazi veliki broj nervnih završetaka, njihovo masiranje dovodi do tonizirajućeg i okrepljujućeg efekta.

Postarajte se da koža na vašim tabanima bude glatka i meka kao na rukama; izaberite samo anatomski najbolju obuću, uvek od prirodne kože. Na tome nemojte štedeti. Nikad ne zaboravljajte koliko važnu ulogu igraju stopala u vašem životu - negujte ih i pazite.

Evo kako ćete pristupiti masaži:
1. Sedite na pod „po turski" i okrenite tabane unutrašnjom stranom nagore. Protrite prste nogu među dlanovima, lako ih povucite i zagrejte stopala.
2. Počnite masažu uz pomoć palaca na rukama. Određene tačke
stimulišite kao da želite da palac „ušrafite" u stopalo. Za to vreme, ono je fiksirano pomoću ostalih prstiju ruke. Tačke koje su bolne još temeljnije obradite. Neka vreme koje posvećujete svakoj tački bude oko 20-30 sekundi.
3. Protrite i pogladite stopalo dlanom.
4. Lupkajte prstima po stopalu.
5. Pritiskajte stopalo rukama s oba kraja, da napravite udubljenje.
Ovo je profilaktička mera protiv ravnih tabana.
6. Jednom rukom čvrsto držite stopalo, a drugom uhvatite nožni palac i pokušajte da ga vrtite čas na jednu, čas na drugu stranu.
7. Stavite nogu na pod i kružnim pokretima masirajte tačke na gornjoj i bočnim stranama stopala (njih od pete prema prstima).
8. Masirajte stopala prstima ruku u pravcu od prstiju ka risu.
9. Izmasirajte tačke na unutrašnjoj i spoljnoj strani peta.

Poželjno je da masažu stopala sprovodite ujutru i uveče, posle tuširanja, kad su stopala zagrejana. Posle masaže potapšite noge odozdo nagore, od prstiju do bokova.

Uveče možete da pripremite kupku za noge, koju ćete dobiti kada u vruću vodu dodate sode bikarbone. Kupka treba da traje oko 15 minuta, a posle možete da obradite pete i, na kraju, da namažete stopala kremom. Tada pristupite masaži.

Što energičnije budete masirali, to će krv bolje da cirkuliše. U pravilnom optoku krvi ispiraju se toksini, a noge oživljavaju.

Doslednom i istrajnom masažom stopala aktiviraćete i organe koji su povezani s tačkama na njima, a poboljšaćete i otpornost prema prehladi i infekcijama.

Vibrogimnastika

Kremu za stopala birajte isto tako pažljivo kao i onu za kožu lica; ružičasta i glatka stopala omogućuju da lakše doprete do svih tačaka na njima, što nije lako ako postoje rožnata zadebljanja.

Poznati ruski akademik, profesor A. Mikulin, izneo je jednu više nego zanimljivu teoriju o takozvanoj vibrogimnastici, koja ćelije oslobađa zagađenja, to jest, kako se on izrazio, slake. Njegova metoda je vrlo jednostavna: treba se podići na prste tako da su pete uzdignute od poda jedan cm, a onda se naglo spustiti na pete, osetivši laki udar, kakav se oseća pri brzom hodu ili trčanju. Posle tridesetak vežbi, koje se izvode po jedna u sekundi, sledi pauza 5-10 sekundi. Vežbe se mogu obavljati bilo gde, u kući ili prilikom šetnje, svejedno. Ne treba podizati pete više od 1 cm, jer bi to, umesto pozitivnog učinka, moglo da povredi venske zaliske.

Izbacivanje toksina kao način podmlađivanja organizma

Prema mišljenju inž. Mikulina, ove vežbe održavaju organizam u dobroj formi, odlažu starenje, izbacuju slaku i dobra su predohrana protiv tromboflebita.

Sudeći po tome da je ovaj naučnik za života ušao u legendu zbog svog čeličnog zdravlja  nije na odmet isprobati neku od njegovih metoda.

Zajednički problem savremene mikro i makroekologije jeste, po svoj prilici, zagađenost. Konzervansi, nitrati, nitriti, hemijski aditivi, pesticidi i druge opasne materije koje unosimo s hranom, talože se u našem telu, s godinama sve više, i ometaju ga da funkcioniše onako kako to od njega očekujemo.

Ima zaista mnogo dobrih i jednostavnih načina da se sav taj otpad izvede iz organizma; čini se da su na tome najozbiljnije radili tibetanski, kineski i ruski iscelitelji, ali i Japanci

Нема коментара:

Постави коментар